Zwrot podatku z zagranicy Szczecin

W biurze podatkowym Internova-Tax szybko i kompleksowo zrealizujesz zwrot podatku z zagranicy. Pomożemy Ci odzyskać podatek z państw takich jak Niemcy, Holandia, Austria i Belgia.

Biuro rozliczeń zagranicznych Szczecin

Zwrot podatku z zagranicy przysługuje każdej osobie, która legalnie pracowała w danym kraju, a pracodawca potrącał zaliczki na podatek od wynagrodzenia. Podatek zapłacony za granicą przez Twojego pracodawcę może być w różnej wysokości. Istnieją również sytuacje w których pracodawca nie ma obowiązku w ogóle odprowadzać za Ciebie podatku. Z tego powodu czasem rozliczenie z zagranicy może być nieopłacalne lub się wiązać z dopłatą. Na sumę zwrotu podatku główny wypływ ma właśnie wysokość odprowadzonych zaliczek na podatek oraz jego stosunek do sumy uzyskanych globalnie dochodów.

Zawsze staramy się odzyskać dla naszych klientów całość odprowadzonego podatku, jednak nie zawsze jest możliwość. Każde państwo chce, aby płacono w nim jak najwyższe podatki, każde z tych charakteryzuje również inne prawo podatkowe. Dlatego do każdego rozliczenia podatkowego z zagranicy należy podejść w sposób indywidualny.

Jeśli zdecydujesz się na rozliczenie z wykazaniem poniesionych kosztów oraz ulg podatkowych możesz uzyskać naprawdę spory zwrot pieniędzy. Ulgi podatkowe pomagają też w uniknięciu dopłaty.

Przed każdym rozliczeniem wykonujemy skrupulatną kalkulację, czyli analizę dochodu i podatku zapłaconego za granicą. Uwzględnimy również wszystkie możliwe ulgi podatkowe, do których przysługuje Ci prawo. Do Twojej decyzji należeć będzie czy wyliczony wstępnie zwrot podatku skłoni Cię do przesłania deklaracji podatkowej do zagranicznego urzędu skarbowego.

Dokumenty niezbędne do rozliczenia podatku to:

  • Formularz Internova-Tax,

  • Karta podatkowa z kraju, w którym pracowałeś,

  • Zaświadczenie o dochodach podbite w polskim urzędzie skarbowym (znajdziesz je w naszym formularzu).

Opracowanie otrzymanego od Ciebie kompletu dokumentów zajmie nam maksymalnie 4 dni robocze. W pierwszej kolejności wykonamy dla Ciebie bezpłatną kalkulację aby poinformować Cię ile zwrotu podatku z zagranicy otrzymasz. Następnym krokiem jest sporządzenie deklaracji podatkowej i wysłanie jej do zagranicznego urzędu skarbowego. Średni czas oczekiwania na zwrot podatku to 3 do 6 miesięcy.

Zwrot podatku z zagranicy krok po kroku:

  1. Skontaktuj się z naszym konsultantem i otrzymaj na adres e-mail lub adres domowy komplet dokumentów potrzebnych do rozliczenia.

  2. Wypełnij otrzymane dokumenty, przeczytaj i podpisz umowę, załącz kartę podatkową i zaświadczenie o dochodach, a następnie odeślij cały komplet do naszego biura.

  3. Odpocznij i poczekaj na zwrot podatku z zagranicy. Średni czas oczekiwania na decyzję podatkową z zagranicznego urzędu to 3 do 6 miesięcy. Pamiętaj, że jeśli kwota na decyzji podatkowej różni się od kwoty wyliczonej przez nas, złożymy stosowne odwołanie.

W Internova-Tax nie musisz wypełniać skomplikowanych formularzy w obcym języku. Nasi pracownicy zrobią to za Ciebie. Pamiętaj, że jeśli masz pytania lub wątpliwości to jesteśmy po to, aby Ci pomóc.

Skontaktuj się z naszym konsultantem telefonicznie, e-mailowo lub sprawdź zakładkę Nasze Punkty i znajdź najbliższy dla siebie Punkt Obsługi Klienta Internova-Tax.Formularz kontaktowy

Skorzystaj z gotowego formularzu podatkowego i wprowadź niezbędne dane podatnika.

Click Here
Ochrona danych osobowych*
Polityka prywatności*

Administratorem Państwa danych osobowych jest INTERNOVA-TAX, ul. Strzelców Bytomskich 7, 45-084 Opole, NIP: 7542755951, REGON: 160039185. Przetwarzamy Państwa dane w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość wysłaną za pomocą formularza kontaktowego.

Copyright © 2023 Internova-tax