Familienbeihilfe - zasiłek rodzinny w Austrii na dzieci

Pracujesz w Austrii i masz dzieci? Koniecznie sprawdź, czy przysługuje Ci zasiłek rodzinny na dzieci tzw. Familienbeihilfe. Skontaktuj się z naszymi specjalistami, którzy pomogą Ci jak najszybciej otrzymać pieniądze dla Twoich pociech.

Familienbeihilfe

Zasiłek rodzinny czyli Familienbeihilfe jest jednym z podstawowych świadczeń socjalnych w Austrii Familienbeihilfe przyznawane jest na każde dziecko urodzone w Austrii. Przysługuje rodzicom, którzy żyją na terytorium Austrii i planują zostać w tym kraju, a ich dzieci zamieszkują razem z nim, a także rodzicom, którzy w opłacają utrzymanie dzieci, które mieszkają samodzielnie. Zasiłek należy się na dziecko, które nie ukończyło 18. roku życia. Dzieci starsze mają szansę na to świadczenie jedynie w przypadku, gdy się dokształcają.

O zasiłek Familienbeihilfe ubiegać się można bez względu na wysokość dochodów. Austria nie wprowadziła pod tym względem żadnych ograniczeń, dzięki czemu konieczne jest spełnienie tylko kilku wymogów. Jednym z nich jest obywatelstwo. Musisz posiadać obywatelstwo austriackie, szwajcarskie lub Uni Europejskiej. Ubieganie się o przyznanie świadczenia na dzieci możliwe jest:

 • w każdym momencie w przypadku posiadania umowy o pracę na czas nieokreślony,

 • po zakończeniu roku podatkowego w przypadku pracy sezonowej.

wYSOKOŚĆ ŚWIADCZENIA

W zależności od liczby dzieci pozostających na utrzymaniu świadczenie na każde dziecko będzie wyższe o następujące wartości:
 • 8,24 € - w przypadku dwójki dzieci
 • 20,20 € - na każde z trojga dzieci
 • 30,76 € - na każde z czworga dzieci
 • 37,14 € - na każde z pięciorga dzieci
 • 41,43 € - na każde z sześciorga dzieci
 • 60,36 € - na każde z siedmiorga lub więcej dzieci

Obecnie (rok 2024) ze względu na wiek dziecka obowiązują następujące stawki:

na dzieci od urodzenia:

132,31 €

na dzieci od 3 r.ż.:

141,48 €

na dzieci od 10 r.ż.:

164,22 €

na dzieci powyżej 19 r.ż.:

191,62 €

Formularz kontaktowy

Wypełnij formularz, a oddzwonimy do Ciebie i zajmiemy się formalnościami.

Click Here
Ochrona danych osobowych*
Polityka prywatności*

Administratorem Państwa danych osobowych jest INTERNOVA-TAX, ul. Strzelców Bytomskich 7, 45-084 Opole, NIP: 7542755951, REGON: 160039185. Przetwarzamy Państwa dane w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość wysłaną za pomocą formularza kontaktowego.

Zasiłek rodzinny wypłacany jest co miesiąc. We wrześniu na każde dziecko w wieku szkolnym (od 6 do 15 lat) urząd z tytułu tzw. "Schulstartgeld" dodatkowo wypłaca dodatkowo 100 €. 

Dokumenty niezbędne do uzyskania Familienbeihilfe

 • zaświadczenia o ewentualnym pobieraniu zasiłku,

 • zaświadczenia o zameldowaniu na terenie Austrii i wspólnym zamieszkaniu w Polsce,

 • formularze Familienbeihilfe podpisanych zarówno przez wnioskodawcę, jak i małżonka,

 • kopia dokumentów tożsamości obojga rodziców (w kolorze),

 • międzynarodowy akt małżeństwa oraz akt urodzenia każdego dziecka.

Owszem, dzieci mogą zarabiać jednak ich dochód na przestrzeni roku kalendarzowego nie może przekroczyć 10.000 euro. Gdy granica zostanie przekroczona, trzeba będzie zwrócić zasiłek w wysokości odpowiadającej kwocie przewyższającej próg.

Razem z zasiłkiem rodzinnym wypłacany jest dodatek tzw. Kinderabsetzbetrag. Wysokość dodatku wynosi 61,80 € na każde dziecko i miesiąc.

Na dzieci ze znacznym stopniem niepełnosprawności oprócz podstawowego zasiłku rodzinnego przysługuje dodatek. W 2023 roku dodatek wynosi 164,9 euro (w 2022 było to 155,9 euro) miesięcznie.

opłata za zasiłek rodzinny Familienbeihilfe wynosi: 500 PLN!

Dokumenty do pobrania:

austria zasiłek

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą

Copyright © 2023 Internova-tax