Kinderbijslag - zasiłek rodzinny w Belgii na dzieci

Belgijski zasiłek rodzinny

Kinderbijslag to zasiłek rodzinny w Belgii, który przyznawany jest pracującym na terenie tego kraju rodzicom. Osoby wychowujące dzieci i mające je na swoim utrzymaniu, mogą otrzymać pomoc od państwa. Te świadczenie ma na celu wsparcie rodziców w zapewnieniu swoim pociechom edukacji i rozwoju na odpowiednim poziomie życia. 

O zasiłek mogą starać się osoby, które: 

  • są zatrudnione (na podstawie umowy o pracę) przez belgijskiego pracodawcę,

  • są zatrudnione (na podstawie umowy o pracę) przez polskiego pracodawcę, ale opłacają w Belgii składki na ubezpieczenie społeczne,

  • prowadzą własną działalność gospodarczą na terenie Belgii,

  • uprawnione są do otrzymywania zasiłków socjalnych w Belgii (np. zasiłek chorobowy, bezrobotne),

  • prowadzą działalność pgospodarczą poza Belgią, ale składki na ubezpieczenie społeczne opłacają w belgijskiej kasie ubezpieczeniowej.

Podstawowe kwoty zasiłku*:

Pierwsze dziecko 

112,25 €

Drugie dziecko  

207,70 €

Trzecie i kolejne dziecko

310,11 €
* Kwoty te mogą się różnić, w zależności od regionu, nie są to jednak duże rozbieżności, zazwyczaj od 2 do 5 euro.

Formularz kontaktowy

Wypełnij formularz, a oddzwonimy do Ciebie i zajmiemy się formalnościami.

Click Here
Ochrona danych osobowych*
Polityka prywatności*

Administratorem Państwa danych osobowych jest INTERNOVA-TAX, ul. Strzelców Bytomskich 7, 45-084 Opole, NIP: 7542755951, REGON: 160039185. Przetwarzamy Państwa dane w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość wysłaną za pomocą formularza kontaktowego.

Jak otrzymać więcej dodatków

Oprócz kwot podstawowych możesz otrzymać jeden lub więcej dodatków, w zależności od Twojej sytuacji i dochodów. Są to dodatki zależne od tego, czy rodzic sam wychowuje dziecko lub gdy rodzice opiekują się dzieckiem niepełnosprawnym – w takich sytuacjach wypłacane kwoty są wyższe. Dodatkowo kwota zasiłku Kinderbijslag jest podwyższana po ukończeniu przez dziecko określonej liczby lat (po 6, 12, i 18 roku życia).

opłata za belgijski zasiłek rodzinny wynosi: 500 PLN!

Najczęściej zadawane pytania:

Tak, o zasiłek rodzinny w Belgii można ubiegać się do 5 lat wstecz. Oznacza to, że w 2023 roku można składać wnioski za okres 2018-2022.

Zasiłek rodzinny Kinderbijslag oraz 500 + są przyznawane w celu pokrycia kosztów opieki nad dzieckiem. Oznacza to, że są to świadczenia tożsame i nie można pobierać ich jednocześnie. Belgijski urząd pomniejszy kwotę wypłacanego zasiłku o tę wypłacaną w Polsce.

Pamiętaj, że belgijska kasa rodzinna kontroluje sytuację każdej pobierającej zasiłek rodziny z reguły dwa razy w roku. Mimo to masz obowiązek zgłaszania do instytucji na bieżąco wszelkiego rodzaju ważnych zmian.

Pobierz komplet dokumentów i zgłoś się do nas.

Nasza firma pomoże załatwić Ci wszystkie niezbędne formalności związane ze składaniem wniosków do belgijskich urzędów.

belgia zasiłek

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą

Copyright © 2023 Internova-tax