musisz spełnić jednak kilka warunków:
mieć ukończone 18 lat,
pracować i mieszkać w Holandii,
posiadać obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne w Holandii,
posiadać dochód mniejszy niż 37.496 euro rocznie (47.368 euro w przypadku rozliczenia wspólnego) - dotyczy to dochodu za 2023 rok.
nie posiadać majątku większego niż 120 020 euro (151.767 euro w przypadku rozliczenia wspólnego).
Płatność przed rozliczeniem 250 PLN
LUB
Płatność po otrzymaniu zwrotu - 12% nie mniej niż 99€
Wypełnij formularz, a oddzwonimy do Ciebie i zajmiemy się formalnościami.
Administratorem Państwa danych osobowych jest INTERNOVA-TAX, ul. Strzelców Bytomskich 7, 45-084 Opole, NIP: 7542755951, REGON: 160039185. Przetwarzamy Państwa dane w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość wysłaną za pomocą formularza kontaktowego.
Jeśli chcesz dowiedzieć się ile dodatku Zorgtoeslag Ci przysługuje i czy warto się o niego starać, przeprowadzimy dla Ciebie darmową kalkulację.
Pamiętaj, że zajmujemy się także rozliczeniami podatku.
Pobierz komplet dokumentów i ciesz się kompleksowo załatwioną usługą.
Płatność za zleconą usługę może odbyć się zarówno przed jej realizacją jak i po otrzymaniu zwrotu. Decyzja należy do Ciebie, my jesteśmy elastyczni.
Wniosek powinno się złożyć maksymalnie do 01.09 roku następnego. Czyli np. za rok 2023 musimy złożyć formularz do odpowiedniego organu przed 01.09.2024 r.
Decyzję powinieneś otrzymać w ciągu 5. tygodni od złożenia wniosku. W niektórych sytuacjach cały proces trwa dłużej, jednak czas oczekiwania nie powinien przekroczyć 13. tygodni. (zakładka holandia>zotogslag> FAQ)
- Kopia dowodu osobistego,
- Jarograaf lub salaris od holenderskiego pracodawcy,
- Potwierdzenie ubezpieczenia (polisa).
Wysokość dodatku zależy od wysokości uzyskanych dochodów.
Jest to efekt automatycznych decyzji wydawanych przez urząd holenderski. Belastingdienst chcąc jak najbardziej zminimalizować formalności i liczbę składanych wniosków, uznaje, że skoro raz zawnioskowałeś o Zorgtoeslag, to będziesz to robił również w przyszłości. Jeśli jednak w międzyczasie wyjechałeś z Holandii, to powinieneś niezwłocznie wstrzymać wypłacane świadczenie. W przeciwnym wypadku urząd może w dalszym ciągu nienależnie wypłacać dodatek, a następnie upomnieć się o jego zwrot w formie wezwania do zapłaty.