Rozliczenie podatku w Niemczech – do kiedy?

Do 2022 roku standardowym terminem rozliczenia podatku z Niemiec był 31. lipca roku następującego po danym roku podatkowym.

Obecnie jednak terminy składania deklaracji podatkowych za okresy podatkowe 2022, 2023 zostały przedłużone. Dopiero od 2025 r. (rok podatkowy 2024) wszystkich podatników będzie obowiązywał „normalny” termin składania zeznań (31. lipca).

Rozliczenie podatku za 2022 rok:

Termin składania wniosków został przesunięty o dwa miesiące, na 30 września 2023 r. Ponieważ jest to sobota, zeznanie podatkowe za rok podatkowy 2022 należy złożyć w urzędzie skarbowym do 2 października 2023 r.

Rozliczenie podatku za 2023 rok:

Termin składania wniosków został przesunięty o miesiąc do 31 sierpnia 2024 r. Ponieważ jest to sobota, zeznanie podatkowe za rok podatkowy 2023 należy złożyć w urzędzie skarbowym 2 września 2024 r.

Od roku podatkowego 2024 ponownie obowiązywać będą normalne terminy składania deklaracji. Zeznanie podatkowe za 2024 rok należy więc złożyć w urzędzie skarbowym najpóźniej do 31 lipca 2025 roku.

Nadpłacony podatek z Niemiec możesz odzyskać aż do 4 lat wstecz. Obecnie rozliczamy lata 2019-2022.

Powiązane posty na blogu:

Pobyt w Szpitalu w Niemczech: Praktyczny Przewodnik

Wprowadzenie Pobyt w szpitalu w Niemczech może budzić wiele pytań, szczególnie jeśli jesteś obcokrajowcem. W tym artykule przybliżymy najważniejsze aspekty związane z leczeniem szpitalnym w Niemczech, odpowiadając na najczęściej zadawane pytania. Kto płaci za szpital w Niemczech? W Niemczech koszty leczenia szpitalnego są zazwyczaj pokrywane przez ubezpieczenie zdrowotne pacjenta. Jeśli posiadasz ustawowe ubezpieczenie zdrowotne, koszty […]

System Klas Podatkowych w Niemczech: Klasa Podatkowa IV dla Małżeństw

Wprowadzenie do Systemu Klas Podatkowych w Niemczech System klas podatkowych w Niemczech odgrywa kluczową rolę w dostosowywaniu obciążeń podatkowych do indywidualnych sytuacji życiowych i finansowych podatników. Każda z sześciu klas podatkowych ma swoje specyficzne cechy, które wpływają na wysokość podatków, jakie muszą płacić osoby zatrudnione. System ten pozwala na bardziej precyzyjne i sprawiedliwe rozliczanie podatków, […]

Praca w niemczech ważne informacje

Wstęp Niemcy to jedno z najczęściej wybieranych miejsc do pracy przez Polaków. Ze względu na bliskość geograficzną, stabilną gospodarkę oraz atrakcyjne zarobki, coraz więcej osób decyduje się na wyjazd za zachodnią granicę. W tym artykule omówimy, dlaczego praca w Niemczech jest tak popularna, jakie są jej korzyści, jakie branże cieszą się największym zainteresowaniem oraz jak […]

Copyright © 2023 Internova-tax