Jakie dokumenty są potrzebne do rozliczenia podatku w Belgii?

O zwrot podatku z Belgii mogą starać się wszyscy, którzy byli legalnie zatrudnieni w tym kraju – warunkiem jest odprowadzanie zaliczek na podatek przez pracodawcę. Swoje rozliczenie możesz złożyć aż do 3 lat wstecz. Tj. obecnie w 2022 roku, rozliczamy podatek z Belgii za 2020-2022.

Rozliczenie podatku w Belgii jest obowiązkowe zarówno dla osoby, która przepracowała w tym kraju cały rok, jak i dla osoby, która pracowała tam sezonowo. Każdy bez wyjątku ma obowiązek złożenia deklaracji podatkowej w belgijskim urzędzie skarbowym. Aby rozpocząć cały proces rozliczenia, potrzebujesz kilku dokumentów. Belgijska karta podatkowa czy zaświadczenie o dochodach podbite przez polski urząd skarbowy to tylko niektóre z nich. Rozliczenie podatku wcale nie musi być skomplikowane. W celu ułatwienia Ci skompletowania wszystkich potrzebnych dokumentów, poniżej przygotowaliśmy pełną listę.

INTERNOVA-TAX

Szukasz profesjonalnego partnera do optymalizacji swoich finansów? Poznaj Biuro Podatkowe Internova-Tax, które specjalizuje się nie tylko w rozliczeniach, ale również w zasiłkach, dodatkach i świadczeniach urlopowych z zagranicy.

Więc co tak naprawdę jest potrzebne aby rozliczyć swój podatek i uzyskać zwrot z Belgii?

-Kopia wszystkich kart podatkowych z Belgii- Fiche.

Nazwa belgijskiej karty podatkowej to Fiche. Twój pracodawca powinien wystawić Ci ją po 31 grudnia danego roku podatkowego. Jeśli jednak tak się nie stało i nie dysponujesz takim dokumentem, możesz dostarczyć zamiast tego zastawienie płacowe Individuale Rekening.

-Dwustronna kopia dowodu osobistego – do potwierdzenia Twojej tożsamości w urzędzie.

-Kopia aktu małżeństwa na druku europejskim. W przypadku osób, które są w związku małżeńskim wspólne rozliczenie w Belgii jest obowiązkowe. Aby rozliczyć się wspólnie z małżonkiem powinno się zawrzeć związek małżeński w roku, którego dotyczy rozliczenie lub wcześniej.

-Kopia aktu urodzenia dziecka na druku europejskim – jeśli w swoim rozliczeniu uwzględniasz ulgę na dziecko/dzieci.

-Zaświadczenie o dochodach – UE/EWR. To zaświadczenie posłuży jako potwierdzenie dochodów osiągniętych poza terytorium Belgii. Potrzebujesz tego dokumentu również do potwierdzenia prawa do ulg podatkowych. Przy rozliczeniu wspólnym z małżonkiem, niezbędne będzie wypełnienie zaświadczenia zarówno po prawej, jak i po lewej stronie (część podatnika oraz część małżonka). Na zaświadczeniu UE/EWR wypełniasz TYLKO swoje dane osobowe. Resztę uzupełnia i pieczętuje Twój polski urząd skarbowy/ Pamiętaj, że UE/EWR zostanie Ci wydane tylko po złożeniu w polskim Urzędzie Skarbowym deklaracji Pit 36 z załącznikiem ZG.

-Komplet naszych dokumentów, w którym znajdziesz do wypełnienia krótki formularz, umowę i pełnomocnictwo.

Kalkulator zwrotu podatku z Belgii

Bezpłatnie zleć nam obliczenie kwoty podatku jaka przysługuje Ci do zwrotu

  1. Wyślij nam zdjęcie lub skan swojej karty podatkowej z Belgii (Loonfiche);
  2. Podaj wysokość dochodu jaki osiągnąłeś poza Belgią (np. za pracę w Polsce) i ewentualne ulgi jakie życzyłbyś sobie uwzględnić w Twoim zeznaniu rocznym. 
  3. Poczekaj 15 minut i otrzymaj odpowiedź z dokładnie oszacowaną kwotą podatku, jaka należy Ci się do zwrotu z belgijskiego urzędu skarbowego.

W naszym biurze kalkulacja jest zawsze BEZPŁATNA.

Powiązane posty na blogu:

Ile się czeka na zwrot podatku z Belgii?

Czekanie na zwrot podatku może być frustrujące, zwłaszcza jeśli pracujesz za granicą i musisz rozliczyć się z podatku w danym kraju. W przypadku Belgii, czas oczekiwania na zwrot podatku może się różnić w zależności od wielu czynników. Przede wszystkim, ważne jest, aby złożyć swoje zeznanie podatkowe w terminie. W Belgii zazwyczaj termin na złożenie zeznania […]

Gdzie rozliczyć podatek z Belgii?

Podatek jest nieodłącznym elementem życia każdego obywatela, niezależnie od kraju, w którym się znajduje. Jeśli jesteś obywatelem Belgii lub pracujesz tam, musisz wiedzieć, gdzie i jak rozliczyć swoje podatki. W tym blogu omówię kilka miejsc, w których możesz to zrobić. Najważniejszym miejscem, w którym możesz rozliczyć podatek z Belgii, jest Urząd Skarbowy, znany również jako […]

Jak rozliczyć dochody z Belgii?

Jak rozliczyć dochody z Belgii? Jeśli pracowałeś na terenie Belgii, to pamiętaj o obowiązku rozliczenia się z belgijskim urzędem skarbowym. Możesz zrobić to na dwa sposoby: -na otrzymanym z belgijskiego urzędu skarbowego formularzu. -elektronicznie poprzez belgijski system TaxOnWeb. Elektroniczna forma jest korzystniejsza, a takie rozliczenia zazwyczaj są szybciej rozpatrywane. Daje ona również możliwość natychmiastowego poznania […]

Copyright © 2023 Internova-tax