Co  to jest Erinnerung an die Abgabe der Steuererklärung(en)?

Erinnerung an die Abgabe der Steuererklärung(en) lub Aufforderung zur Abgabe der Steuererklarung  to wezwania do rozliczenia podatku z Niemiec.

Niemiecki urząd skarbowy może wysłać taki list do każdego kto pracował na terenie Niemiec i nie złożył swojego zeznania podatkowego w terminie. 

Skutkiem niedotrzymania przez Ciebie terminu złożenia deklaracji podatkowej może być naliczenie wysokich kar pieniężnych. Za każdy miesiąc zwłoki urząd może nałożyć na Ciebie karę w wysokości 25 euro. Jeśli pomimo upomnień i wezwań nadal się nie rozliczysz – wysokość kary może dojść do kwoty 25 000 euro. 

Zdarzają się sytuacje, w których wezwania z Finanzamtu otrzymują osoby, które w danym roku podatkowym nie pracowały na terenie Niemiec. Bez względu na sytuacje nie należy pozostawiać takiej korespondencji bez odpowiedzi. 

Dostałeś wezwanie do rozliczenia? Pomożemy Ci złożyć deklarację podatkową jak najszybciej i uniknąć tym samym kary pieniężnej . 

Zobacz przykładowy dokument Erinnerung an die Abgabe der Steuererklärung(en)

Powiązane posty na blogu:

Pobyt w Szpitalu w Niemczech: Praktyczny Przewodnik

Wprowadzenie Pobyt w szpitalu w Niemczech może budzić wiele pytań, szczególnie jeśli jesteś obcokrajowcem. W tym artykule przybliżymy najważniejsze aspekty związane z leczeniem szpitalnym w Niemczech, odpowiadając na najczęściej zadawane pytania. Kto płaci za szpital w Niemczech? W Niemczech koszty leczenia szpitalnego są zazwyczaj pokrywane przez ubezpieczenie zdrowotne pacjenta. Jeśli posiadasz ustawowe ubezpieczenie zdrowotne, koszty […]

System Klas Podatkowych w Niemczech: Klasa Podatkowa IV dla Małżeństw

Wprowadzenie do Systemu Klas Podatkowych w Niemczech System klas podatkowych w Niemczech odgrywa kluczową rolę w dostosowywaniu obciążeń podatkowych do indywidualnych sytuacji życiowych i finansowych podatników. Każda z sześciu klas podatkowych ma swoje specyficzne cechy, które wpływają na wysokość podatków, jakie muszą płacić osoby zatrudnione. System ten pozwala na bardziej precyzyjne i sprawiedliwe rozliczanie podatków, […]

Praca w niemczech ważne informacje

Wstęp Niemcy to jedno z najczęściej wybieranych miejsc do pracy przez Polaków. Ze względu na bliskość geograficzną, stabilną gospodarkę oraz atrakcyjne zarobki, coraz więcej osób decyduje się na wyjazd za zachodnią granicę. W tym artykule omówimy, dlaczego praca w Niemczech jest tak popularna, jakie są jej korzyści, jakie branże cieszą się największym zainteresowaniem oraz jak […]

Copyright © 2023 Internova-tax