Co jest potrzebne do rozliczenia podatku w Holandii?

Co jest potrzebne do rozliczenia podatku w Holandii?

Jeśli chcesz złożyć zeznanie podatkowe w holenderskim urzędzie skarbowym (Belastingdienst), ale nie wiesz jakich dokumentów będziesz potrzebował, to ten artykuł jest dla Ciebie.

Pierwszym i najważniejszym dokumentem, który będzie Ci potrzebny jest JAAROPGAAF / JAAROPGAVE. To roczne zestawienie, które Twój pracodawca powinien Ci udostępnić po 31 grudnia danego roku podatkowego. Instytucja wypłacająca chorobowe i bezrobotne (jeśli pobierałeś te zasiłki) również powinna wydać ten dokument.

Na tym dokumencie znajdziesz informacje o:

kwocie twojego dochodu,

– kwocie zaliczki podatkowej.

Kolejnym niezbędnym dokumentem do rozliczenia podatku z Holandii jest zaświadczenie o dochodach jakie osiągnąłeś poza Holandią (formularz UE/WE). Jest to dla Ciebie dokument obowiązkowy, jeśli:

-w ciągu roku osiągnąłeś w Holandii dochód stanowiący minimum 90% ogólnej sumy wszystkich Twoich dochodów globalnych,

-nie miałeś meldunku przez cały rok na terenie Holandii.

Pamiętaj, że zaświadczenie o dochodach musi być opieczętowane przez polski urząd skarbowy. Dla każdego roku obowiązuje inny wzór zaświadczenia.

Uwaga: jeśli przez cały rok byłeś zameldowany na terenie Holandii, a swoje zeznanie podatkowe składasz na druku P-form, wówczas ten dokument nie będzie Ci potrzebny.

Jeśli chcesz zarejestrować po raz pierwszy lub zmienić numer konta bankowego do wypłaty zwrotu podatku, będziesz potrzebował dodatkowo:

-obustronnej kopii dowodu osobistego lub paszportu,

-potwierdzenia konta bankowego, wygenerowanego z bankowości elektronicznej (na dokumencie muszą widnieć Twoje dane oraz numer konta bankowego- jako poświadczenie, że jesteś właścicielem rachunku).

Te dwa załączniki są niezbędne w procesie rejestracji lub zmiany numeru konta bankowego. Załącza się je do ręcznie wypełnionego wniosku, a całość wysyła się papierowo pocztą tradycyjną do holenderskiego urzędu skarbowego.

Jakie informacje są jeszcze niezbędne do rozliczenia podatku w Holandii?

– numer podatkowy (znajdziesz go na swojej karcie podatkowej, czyli jarografie). Jego nazwa to Burgerservicenummer (numer BSN) dawny Sofi numer.

Chcesz odzyskać nadpłacony podatek z Holandii? Nie wiesz jak wypełnić druki i w jakim terminie dostarczyć je do zagranicznego urzędu skarbowego? Nie znasz języka, a może brakuje Ci jakichś dokumentów? Zgłoś się do nas. Twoje rozliczenie zostanie wykonane z największą starannością, w oparciu o obowiązujące prawo podatkowe.

Powiązane posty na blogu:

Zorgtoeslag – holenderski dodatek do ubezpieczenia. Dla kogo?

Zorgtoeslag to holenderski dodatek do ubezpieczenia zdrowotnego, który ma na celu wsparcie finansowe osób o niższych dochodach, aby mogły one pokryć koszty obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego. W Holandii każdy mieszkaniec jest zobowiązany do posiadania ubezpieczenia zdrowotnego, co wiąże się z regularnym opłacaniem składek. Dla osób o niższych dochodach te składki mogą stanowić znaczące obciążenie finansowe, dlatego […]

Polskie sklepy w Holandii

Polskie sklepy w Holandii stanowią istotny element życia codziennego Polonii mieszkającej w tym kraju. Z powodu dużej liczby Polaków osiedlających się w Holandii, rośnie zapotrzebowanie na polskie produkty spożywcze i inne artykuły, do których wielu rodaków jest przyzwyczajonych. Te sklepy nie tylko zaspokajają tęsknotę za rodzimymi smakami, ale także odgrywają ważną rolę w utrzymaniu polskiej […]

Ile wynosi minimalne wynagrodzenie w Holandii?

Minimalne wynagrodzenie to ustalona przez prawo kwota, którą pracodawca musi wypłacić pracownikowi za wykonaną pracę. Stanowi ważny element polityki społecznej, mający na celu zapewnienie godziwego standardu życia najniżej zarabiającym pracownikom. W Holandii minimalne wynagrodzenie odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu rynku pracy oraz gospodarki. Kraj ten, znany z wysokiego poziomu życia i rozwiniętej gospodarki, stosuje precyzyjnie […]

Copyright © 2023 Internova-tax