Co jest potrzebne do rozliczenia podatku w Holandii?

Co jest potrzebne do rozliczenia podatku w Holandii?

Jeśli chcesz złożyć zeznanie podatkowe w holenderskim urzędzie skarbowym (Belastingdienst), ale nie wiesz jakich dokumentów będziesz potrzebował, to ten artykuł jest dla Ciebie.

Pierwszym i najważniejszym dokumentem, który będzie Ci potrzebny jest JAAROPGAAF / JAAROPGAVE. To roczne zestawienie, które Twój pracodawca powinien Ci udostępnić po 31 grudnia danego roku podatkowego. Instytucja wypłacająca chorobowe i bezrobotne (jeśli pobierałeś te zasiłki) również powinna wydać ten dokument.

Na tym dokumencie znajdziesz informacje o:

kwocie twojego dochodu,

– kwocie zaliczki podatkowej.

Kolejnym niezbędnym dokumentem do rozliczenia podatku z Holandii jest zaświadczenie o dochodach jakie osiągnąłeś poza Holandią (formularz UE/WE). Jest to dla Ciebie dokument obowiązkowy, jeśli:

-w ciągu roku osiągnąłeś w Holandii dochód stanowiący minimum 90% ogólnej sumy wszystkich Twoich dochodów globalnych,

-nie miałeś meldunku przez cały rok na terenie Holandii.

Pamiętaj, że zaświadczenie o dochodach musi być opieczętowane przez polski urząd skarbowy. Dla każdego roku obowiązuje inny wzór zaświadczenia.

Uwaga: jeśli przez cały rok byłeś zameldowany na terenie Holandii, a swoje zeznanie podatkowe składasz na druku P-form, wówczas ten dokument nie będzie Ci potrzebny.

Jeśli chcesz zarejestrować po raz pierwszy lub zmienić numer konta bankowego do wypłaty zwrotu podatku, będziesz potrzebował dodatkowo:

-obustronnej kopii dowodu osobistego lub paszportu,

-potwierdzenia konta bankowego, wygenerowanego z bankowości elektronicznej (na dokumencie muszą widnieć Twoje dane oraz numer konta bankowego- jako poświadczenie, że jesteś właścicielem rachunku).

Te dwa załączniki są niezbędne w procesie rejestracji lub zmiany numeru konta bankowego. Załącza się je do ręcznie wypełnionego wniosku, a całość wysyła się papierowo pocztą tradycyjną do holenderskiego urzędu skarbowego.

Jakie informacje są jeszcze niezbędne do rozliczenia podatku w Holandii?

– numer podatkowy (znajdziesz go na swojej karcie podatkowej, czyli jarografie). Jego nazwa to Burgerservicenummer (numer BSN) dawny Sofi numer.

Chcesz odzyskać nadpłacony podatek z Holandii? Nie wiesz jak wypełnić druki i w jakim terminie dostarczyć je do zagranicznego urzędu skarbowego? Nie znasz języka, a może brakuje Ci jakichś dokumentów? Zgłoś się do nas. Twoje rozliczenie zostanie wykonane z największą starannością, w oparciu o obowiązujące prawo podatkowe.

Powiązane posty na blogu:

Progi Podatkowe w Holandii i Polsce: Główne Różnice

Praca w Holandii może przynieść wiele korzyści, w tym wyższe zarobki. Jednak przed podjęciem pracy warto zrozumieć, jakie są różnice w systemach podatkowych między Polską a Holandią. W tym artykule omówimy główne różnice między progami podatkowymi w obu krajach, zwracając uwagę na to, co każdy podatnik powinien wiedzieć. Różnice Podatkowe Między Polską a Holandią  Na […]

Ulga Abolicyjna w Holandii: Co Powinni Wiedzieć Polacy Pracujący za Granicą

Podjęcie pracy w Holandii to szansa na uzyskanie wyższych zarobków, co sprawia, że wielu Polaków decyduje się na wyjazd zarobkowy do tego kraju. Jednak otrzymywanie wynagrodzenia za granicą wiąże się z obowiązkiem rozliczenia podatku również w polskim urzędzie skarbowym. W tym kontekście ulga abolicyjna pozwala zmniejszyć kwotę podatku do zapłaty i wyrównać różnice między holenderskim […]

Kara za nierozliczenie podatku w Holandii: Czy trzeba się bać?

Wstęp Rozliczenie podatku jest obowiązkiem każdego, kto osiąga dochody, niezależnie od kraju, w którym pracuje. W przypadku Holandii, nieuregulowanie zobowiązań podatkowych może prowadzić do poważnych konsekwencji finansowych. Warto więc zrozumieć, jakie kary grożą za brak rozliczenia podatku zarówno w Holandii, jak i w Polsce, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. Kary za nierozliczenie podatku w Holandii Kary […]

Copyright © 2023 Internova-tax