Co jest potrzebne do rozliczenia podatku w Holandii?

Co jest potrzebne do rozliczenia podatku w Holandii?

Jeśli chcesz złożyć zeznanie podatkowe w holenderskim urzędzie skarbowym (Belastingdienst), ale nie wiesz jakich dokumentów będziesz potrzebował, to ten artykuł jest dla Ciebie.

Pierwszym i najważniejszym dokumentem, który będzie Ci potrzebny jest JAAROPGAAF / JAAROPGAVE. To roczne zestawienie, które Twój pracodawca powinien Ci udostępnić po 31 grudnia danego roku podatkowego. Instytucja wypłacająca chorobowe i bezrobotne (jeśli pobierałeś te zasiłki) również powinna wydać ten dokument.

Na tym dokumencie znajdziesz informacje o:

kwocie twojego dochodu,

– kwocie zaliczki podatkowej.

Kolejnym niezbędnym dokumentem do rozliczenia podatku z Holandii jest zaświadczenie o dochodach jakie osiągnąłeś poza Holandią (formularz UE/WE). Jest to dla Ciebie dokument obowiązkowy, jeśli:

-w ciągu roku osiągnąłeś w Holandii dochód stanowiący minimum 90% ogólnej sumy wszystkich Twoich dochodów globalnych,

-nie miałeś meldunku przez cały rok na terenie Holandii.

Pamiętaj, że zaświadczenie o dochodach musi być opieczętowane przez polski urząd skarbowy. Dla każdego roku obowiązuje inny wzór zaświadczenia.

Uwaga: jeśli przez cały rok byłeś zameldowany na terenie Holandii, a swoje zeznanie podatkowe składasz na druku P-form, wówczas ten dokument nie będzie Ci potrzebny.

Jeśli chcesz zarejestrować po raz pierwszy lub zmienić numer konta bankowego do wypłaty zwrotu podatku, będziesz potrzebował dodatkowo:

-obustronnej kopii dowodu osobistego lub paszportu,

-potwierdzenia konta bankowego, wygenerowanego z bankowości elektronicznej (na dokumencie muszą widnieć Twoje dane oraz numer konta bankowego- jako poświadczenie, że jesteś właścicielem rachunku).

Te dwa załączniki są niezbędne w procesie rejestracji lub zmiany numeru konta bankowego. Załącza się je do ręcznie wypełnionego wniosku, a całość wysyła się papierowo pocztą tradycyjną do holenderskiego urzędu skarbowego.

Jakie informacje są jeszcze niezbędne do rozliczenia podatku w Holandii?

– numer podatkowy (znajdziesz go na swojej karcie podatkowej, czyli jarografie). Jego nazwa to Burgerservicenummer (numer BSN) dawny Sofi numer.

Chcesz odzyskać nadpłacony podatek z Holandii? Nie wiesz jak wypełnić druki i w jakim terminie dostarczyć je do zagranicznego urzędu skarbowego? Nie znasz języka, a może brakuje Ci jakichś dokumentów? Zgłoś się do nas. Twoje rozliczenie zostanie wykonane z największą starannością, w oparciu o obowiązujące prawo podatkowe.

Powiązane posty na blogu:

Co to jest Belastingdienst?

Rola i znaczenie Belastingdienst w systemie finansowym Holandii Belastingdienst, znany również jako holenderska służba skarbowa, jest kluczowym elementem systemu finansowego Holandii, odgrywającym centralną rolę w zbieraniu podatków i wdrażaniu polityki podatkowej. Instytucja ta jest odpowiedzialna za szeroki zakres czynności, począwszy od oceny i ściągania podatków, po nadzór nad cłami i akcyzą, a kończąc na wypłacaniu […]

Holenderski Jaaropgaaf / Jaaropgave (Jarograf) – wszystko co powinieneś wiedzieć.

Jaaropgave to dokument podatkowy wystawiany w Holandii przez pracodawcę na koniec roku. Jest to podsumowanie dochodów, podatków i składek społecznych, które zostały pobrane od pracownika w ciągu roku podatkowego. Jaaropgave zawiera informacje takie jak: – Dochód brutto pracownika – Podatek dochodowy pobrany od pracownika – Składki na ubezpieczenie społeczne (np. ubezpieczenie emerytalne i ubezpieczenie zdrowotne) […]

Rozliczenie podatku z Holandii a polski urząd skarbowy – jak to działa?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na pracę za granicą, w tym również w Holandii. Wielu Polaków wyjeżdża do tego kraju w poszukiwaniu lepszych warunków pracy i zarobków. Jednak, jak to zwykle bywa, wiąże się to również z koniecznością rozliczenia podatkowego zarówno w Holandii, jak i w Polsce. Jak to wszystko działa i […]

Copyright © 2023 Internova-tax